178

Panadol Extra Rapide 12 tablet

Výrobce: GlaxoSmithKline
Typ: Volně prodejné léky
Nákupem toho produktu získáte: 1 bod
Cena obvyklá*:
83,- Kč s DPH
Vaše cena:
75,60 Kč s DPH
SUKL: 0014701
PDK: 8590335001022
Účinná látka:
Paracetamol, kombinace kromě psycholeptik

Produkt je dočasně nedostupný


Popis:

Přípravek Panadol Rapide je určen k úlevě při mírných až středně silných bolestech hlavy, migréně, bolestech zad, zubů a bolestech při menstruaci. Panadol Rapide též přináší úlevu od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení, jako jsou bolesti svalů, kloubů a bolesti v krku a snižuje horečku. 

Šumivé tablety Panadol Extra Rapide umožňují rychlejší vstřebání a tím i nástup účinku.

Dávkování a způsob užití: Dospělí a dospívající od 15 let užívají 1 - 2 tablety podle potřeby po 4 - 6 hodinách až 4 x denně. Maximální denní dávka je 8 tablet během 24 hodin. Maximální jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Minimální odstup mezi jednotlivými dávkami je 4 hodiny.

Dospívající 12 - 15 let užívají 1 tabletu podle potřeby nejvýše 6 x denně v časovém odstupu nejméně 4 - 6 hodin. Maximální denní dávka je 6 tablet během 24 hodin. Maximální jednotlivá dávka je 1 tableta. Minimální odstup mezi jednotlivými dávkami je 4 hodiny.

Děti 6 - 12 let užívají 1/2 tablety rozpuštěnou ve sklenici vody. Jednotlivé dávky opakujte s odstupem nejméně 4 - 6 hodin.

Maximální denní dávka při tělesné hmotnosti 26 - 40 kg je 2 g (4 tablety), při tělesné hmotnosti 21 - 25 kg je maximální denní dávka 1,5 g (3 tablety).

Přípravek je určen k perorálnímu podání po rozpuštění šumivých tablet ve sklenici vody. Tento lék neužívejte bez porady s lékařem déle než 7 dnů (u dětí 3 dny). Pokud si nejste užíváním jisti, poraďte se se svým lékařem. 

Složení: Léčivou látkou je coffeinum a další léčivé látky. Pomocnými látkami jsou Hydrogenuhličitan sodný, sorbitol(E 420), sodná sůl sacharinu, natrium-lauryl-sulfát, kyselina citronová, uhličitan sodný, povidon, dimetikon. 

Kontraindikace: Neužívejte přípravek Panadol Rapide, jestliže jste alergický(á) na kteroukoli složku tohoto přípravku, jestliže máte závažné onemocnění jater nebo akutní žloutenku.

Přípravek není určen pro děti do 6 let.

Lék k vnitřnímu užití. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek

Navíc ani korunu!

Výrobky Moje lékárna - Testováno na kvalitu

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu