163

Livostin oční kapky 4ml/2mg

Výrobce: Johnson & Johnson
Typ: Volně prodejné léky
Nákupem toho produktu získáte: 3 body
Cena obvyklá*:
230,- Kč s DPH
Vaše cena:
209,50 Kč s DPH
SUKL: 0119923
PDK: 3574660512656
Účinná látka:
Levokabastin
Další informace:
Příbalový leták

Produkt je dočasně nedostupný


Popis:

Oční kapky Livostin se používají k rychlému a dlouhodobému zmírnění očních obtíží, např. svědění, zarudnutí očí, otoku očních víček a slzení, které jsou způsobeny alergií (přecitlivělostí) na trávy, pyl, plísně, prach a jiné látky. Účinek se dostavuje velmi rychle, nejpozději do 15 minut po použití a přetrvává až 12 hodin.
Livostin mohou používat dospělí a děti od šesti let.

Složení: Léčivá látkau očních kapek Livostin je levocabastinum (levokabastin) ve formě levocabastini hydrochloridum (levokabastin-hydrochloridu). Livostin je vyráběn jako sterilní bílá mikrosuspenze v plastikových lahvičkách o obsahu 4 mililitry, opatřených uzávěrem k odpočítávání kapek.
Jeden mililitr očních kapek obsahuje 0,54 miligramu levokabastin-hydrochloridu,
což odpovídá 0,50 miligramu levocabastinu a 0,15 miligramu benzalkonium-chloridu (konzervační přísada).
Další složky jsou: propylenglykol, hydrogenfosforečnan sodný, monohydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, hypromelóza 2910, polysorbát 80, dihydrát edetanu disodného, voda na injekci.

Upozornění:
Měkké kontaktní čočky - V průběhu léčby očními kapkami obsahujícími konzervační látku benzalkonium-chlorid, tedy i kapkami Livostin, nenoste měkké kontaktní čočky.

Těhotenství - Jste-li těhotná nebo se domníváte, že můžete být těhotná, informujte svého lékaře, který rozhodne, zda můžete používat Livostin.

Kojení - V období kojení můžete Livostin používat, pokud lékař nerozhodne jinak.

Řízení motorových vozidel a obsluha strojů - Oční kapky Livostin neovlivňují bdělost, soustředění ani schopnost řízení motorových vozidel nebo obsluhy strojů.

Použití: Oční kapky Livostin jsou vyráběny v lékové formě mikrosuspenze. Před každým použitím proto obsah lahvičky důkladně protřepejte. Obvyklé doporučené dávkování představuje pro dospělé a děti od šesti let vkapávat dvakrát denně jednu kapku do každého oka. Jsou-li obtíže velice nepříjemné, můžete vkapávat do každého oka jednu kapku třikrát nebo čtyřikrát denně.
Léčba může pokračovat až do zlepšení obtíží, pokud však nenastane výrazné zlepšení nebo ústup obtíží do jednoho týdne, poraďte se o dalším používání přípravku s lékařem.
Při léčbě celoročních alergických obtíží lze přípravek používat v případě dobrého účinku i po několik měsíců.
Použití u dětí do šesti let posoudí lékař se zvláštním zřetelem k lékové formě.

Nežádoucí účinky: Zcela ojediněle můžete bezprostředně po vkápnutí do oka pozorovat mírně pálivý pocit. Pokud není příliš úporný, netřeba vyhledávat lékaře nebo lékárníka.
Velmi vzácně může nastat reakce přecitlivělosti, v tomto případě se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.
Lékaře nebo lékárníka informujte i o jiných nežádoucích účincích, které zpozorujete.

Předávkování: V případě, že nedopatřením požijete celý obsah lahvičky, nebo při náhodném požití přípravku dítětem, se pravděpodobně dostaví ospalost. Než se stihnete poradit
s lékařem, je vhodné pít hodně vody.

Oční kapky LIVOSTIN jsou určeny pro děti od šesti let a pro dospělé, včetně těhotných a kojících žen.

Balení: 4 ml 

Reklama na léčivý přípravek. Obsahuje levokabastin-hydrochlorid. Oční kapky k aplikaci do očí. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.

 

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu