193

Kolumbie

1. Povinné očkování:
Očkování se naléhavě doporučuje všem cestovatelům pobývajícím ne venkově, zejména pokud cestují do endemických oblastí žluté zimnice; střední údolí řeky Magdalena; východní a západní podhůří východních Cordiller, které zasahuje od hranice s Ekvádorem až k hranici s Venezuelou; celý jihovýchodní venkov, včetně Amazonky; všechny oblasti hraničící s Panamou (severní část Choco a Uraba). Očkování zejména před cestou do těchto oblastí: Tal des Rio Magdalena, západní a východní pohoří Cordillera, pohoří Sierra Nevada, nížina v Osten. Očkování se provádí podáním 1 dávky vakcíny nejpozději 10 dní před cestou.
2. Doporučená očkování:
Všem cestovatelům se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. V případě dlouhodobého pobytu je doporučeno očkování proti virové hepatitidě B. Jestliže budete cestovat po venkovských oblastech, doporučuje se očkování proti vzteklině. Cestovatelům starších 30 let se doporučuje očkování proti záškrtu. Zkontrolujte si své očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje v celé zemi mimo městské části a kromě oblasti Bogota a ostrovů Karibského moře San Andres a Providenci, která jsou bez rizika. Cestovatelům se antimalarická profylaxe doporučuje.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Horečka dengue, Leishmanióza (kožní a slizniční), Leishmanióza (viscerální, útrobní) především Magdalena-Becken a níže položená území na severu, Filarióza, Onchocerkóza (lokalita v Cauca), Bartonellóza (jihozápad v oblastech <3000 m)- východní údolí And, Horečka Rocky Mountain - Antiochia, Santander, Cundinamarca, Causa, Skvrnitý tyfus - chladné oblasti výše položené u sociálně slabé skupiny obyvatelstva, Onemocnění Chagas - níže položené oblasti , Histoplasmóza, Venerické infekce

Aktuality v Mojí lékárně

22. 3. 2017

Prohlášení

14. 3. 2017

TV reklama - JARO 2017

Doporučujeme

APRICARC B17 s meruňkovým...

Rakytník a reishi podporují přirozenou...

Moje lékárna - Cerutin,...

Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro...

Psyllium Galmed 200g

Indická vláknina na podporu správnéh...

Espigal Galmed 80mg 100...

Podporuje regulaci střevních plynů díky obsahu...

Navíc ani korunu!

Výrobky Moje lékárna - Testováno na kvalitu

Dárkový poukaz

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

mojeplazma.cz - darujte krevní plazmu