187

Etiopie

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici, které je požadováno od dětí starších 1 roku. Očkování musí proběhnout nejpozději 10 dní před odjezdem.
2. Doporučená očkování:
Velmi naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a břišnímu tyfu. Pro delší pobyt se doporučuje očkování proti virové hepatitidě B. Od října do května očkování proti meningokokové meningitidě, pro cestovatele, kteří se budou pohybovat převážně na venkově je očkování proti vzteklině. Lidem starším 30 let se doporučuje nechat se přeočkovat proti záškrtu a poliomyelitidě. Všichni cestovatelé by si měli nechat zkontrolovat očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Do Etiopie se naléhavě doporučuje antimalarická profylaxe.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Skvrnitý tyfus je kosmopolitní nemocí a může se objevit všude tam, kde skupiny osob žijí ve špatných sociálních podmínkách a trpí podvýživou. Propuknutí skvrnitého tyfu se vyskytlo v této zemi a riziko existuje pro všechny osoby žijící nebo pracující v oblastech země (antropologové, archeologové, geologové, zdravotníci, misionáři atd.). Ochranou vůči skrvnitému tyfu je likvidace vší. Výroby vakcíny vůči skvrnitému tyfu byla celosvětově zastavena. Léčba antibiotikem s tetracyklinem vede k úplnému uzdravení.

Průjmová onemocnění, Hepatitida typu E, Echinokokkóza (E.granulosus) především na jihozápadě , Leishmanióza,viscerální +kožní,Horečka dengue, Horečka Krim-Kongo, Filarióza, lymfatická + Onchocerkóza, Horečka boutonneuse Klíšťová recidivující horečka, Vší recidivující horečka - chladné oblasti na výše položených místech s nižší hygienickou úrovní obyvatelstva, Spavá nemoc - západní území pod 2000 m, zejména oblasti Gambella a Gilla , Bilharzióza - hlavní epidemické lokality: Tanasee a okolí povodí ve východních nížinách, Omo - národní park (jih), Venerické infekce

Aktuality v Mojí lékárně

9. 11. 2016

TV reklama - PODZIM 2016

7. 11. 2016

TV reklama

Doporučujeme

Moje lékárna - Vitamin C...

Přispívá k udržení normální funkce imunitního...

Moje lékárna - Vitamin C...

Vitamin C patří k antioxidantům, které...

Moje lékárna -...

Lactobacilky pro děti s příchutí...

Moje lékárna - Sirup...

Má zklidňující efekt na skliznici úst, krku a...

Navíc ani korunu!

Výrobky Moje lékárna - Testováno na kvalitu

Dárkový poukaz

T'ENA kosmetika

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu