178

Jak s přírodou proti podzimním depresím, zažívacím problémům a nemocem dýchacích cest?

19.10.2016

Můžeme bojovat přírodou proti přírodě? Existují přírodní produkty, které nám pomůžou s podzimními neduhy spojenými s přechodem na těžší stravu, krátkými a méně slunnými dny způsobujícími podzimní deprese či s nemocemi dýchacích cest způsobenými chladnějším počasím?

Jak může být zřejmé z názvu ročního období podzim, slovo je složeno ze dvou ryze českých slov POD a ZIMA. Dohromady znamenají dobu před zimou, tedy PODZIM. Na naší severní polokouli jsou podzimní měsíce září, říjen a listopad, ale věděli jste, že na jižní polokouli to jsou měsíce březen, duben a květen? Náš meteorologický podzim začíná 1. září a končí 30. listopadu. Astronomický podzim začíná 23. září a končí 21. prosince.

Víte že?

  • Školní rok začíná na podzim z historického důvodu, kdy děti mohly jít do školy až po sklizni úrody na poli, kde musely pomáhat.
  • Zkracování dní a méně slunce pro stromy znamená, že se začnou připravovat na zimu, snižují svůj metabolismus, listy začnou ztrácet svoji zelenou barvu, žloutnou, hnědnou a následně opadávají.
  • Odlétají vlaštovky a jiřičky společně s většinou tažných ptáků, jako jsou například čápi, holubi, křepelky atd.
  • Začíná jelení říje a většina živočišných druhů dosahuje maxima svých početních stavů, s čímž souvisí zahájení mysliveckých honů na kachny, husy, zajíce společně s jeleny a srnčí (jen ty bez parohů).
  • Méně slunečních dní má za následek počátek podzimních depresí, které jsou spojeny s vědomím konce léta a prázdnin, nižší venkovní teplotou, změnou barvy stromů z veselé zelené na žlutou a hnědou.
  • Podzimní dny souvisí s podvědomou přípravou na zimu a s tím související konzumací těžších a výživnějších jídel, které přinášejí častější zažívací potíže. Období konzumace lehkých jídel, větších porcí zeleniny a ovoce je pryč.
  • Útočí na nás podzimní nemoci jako angína, chřipka či záněty horních a dolních cest dýchacích.

HERBOFITJak si tedy můžeme na podzim PŘÍRODNĚ pomoci při problémech se zažíváním, stresem (duševní rovnováhou) a nachlazením?

V čem nám může příroda pomoci při podzimních depresích, nemocích dýchacích cest a u problémů se zažíváním? Podívejme se na přírodní řadu HERBOFIT, která by se stručně dala nazvat „Recepty zdraví z přírody“.

celý článek zde


Aktuality v Mojí lékárně

12. 11. 2017

TV reklama - PODZIM 2017

14. 9. 2017

TV reklama - ZÁŘÍ 2017

Doporučujeme

Moje lékárna Silymarin...

Doplněk stravy s náhradním sladidlem – rostlinný...

Moje lékárna - Sirup...

Má zklidňující efekt na skliznici úst, krku a...

Rhino-stas Galmed 0,1%...

Nosní sprej s okamžitým účinkem na zmírnění a...

Moje lékárna - Hroznový...

Doplněk stravy – pastilky z hroznového cukru s...

Navíc ani korunu!

Výrobky Moje lékárna - Testováno na kvalitu

Podívejte se na naši novou TV reklamu

 

Dárkový poukaz