178

Interview s cestovatelem Jiřím Kolbabou

12.8.2015

Jiří Kolbaba: Nejvíce nesvůj se cítím na D1 mezi Prahou a Brnem

O českém cestovateli Jiřím Kolbabovi jste už určitě slyšeli. Procestoval více jak 130 zemí, nejvíce ho však nadchla Antarktida. Cestování si užívá naplno, rád poznává nové kultury i kuchyně. Co je však pro něj nejdůležitější – dobrá nálada. V rozhovoru se dozvíte, čím chtěl tento dobrodruh být, když byl ještě dítě, a také to, které evropské státy by čtenářům doporučil pro letní dovolenou.

Rozlehlost, barevnost, tvarová různorodost a geologické struktury planety mě stále více fascinují. Nemohu se nasytit. Nezávislým pobíháním po pouštích, lesích, horách či městech matičky země si dosytosti plním klukovské sny. Nerozlučnou partnerkou na cestách se mně stala moje kamera. Spolu se časně ráno budíme, přes den mrzneme nebo se potíme a pozdě v noci neklidně usínáme. Dojati z toho, co jsme viděli, a napjati z toho, co jsme přehlédli. Těch fascinujících míst je tolik, že je ani za celý život nespatříme. Nevadí. Hlavně, že můžeme. Našli jsme cíl a smysl života.

J.K.

Jiří, jaká profese vás v mládí lákala a jaké jste měl vůbec koníčky?

Toužil jsem být archeologem nebo egyptologem, to byly moje sny. Ale hodně energie jsem téměř dvacet let věnoval atletice, mou hlavní disciplínou byl běh na 3000 m s překážkami, tzv. stýpl. Ale běhal jsem i jiné tratě a městské běhy. Dokonce zjišťuji, že na některých závodech stále držím traťové rekordy a to mě samozřejmě těší. Běhání byla taková moje radost. Nějakou dobu po ukončení své výkonnostní kariéry jsem se věnoval trénování sportovců jako kondiční trenér a rozhodl jsem se, že i když už nebudu u sportu, chci pokračovat v zábavné a dynamické práci.

Co vás vedlo vydat se právě na dráhu cestovatele?

Toto české prostředí, které je bezpečné, sociálně propracované, ale pro mě nudné, mě až tak moc nemotivovalo, a proto jsem se vrhl na cestování, což pro mě bylo a stále je výzvou. Velmi se mi líbí, že v jiných kulturách jsou lidé nastaveni vstřícněji než u nás. Lidé, které potkávám na svých cestách, se k sobě chovají hezky a já se pak cítím dobře. Mám rád, když se lidé usmívají, komunikují a předávají si inspiraci.

celý článek zde


Aktuality v Mojí lékárně

12. 11. 2017

TV reklama - PODZIM 2017

14. 9. 2017

TV reklama - ZÁŘÍ 2017

Doporučujeme

Moje lékárna Silymarin...

Doplněk stravy s náhradním sladidlem – rostlinný...

Moje lékárna - Sirup...

Má zklidňující efekt na skliznici úst, krku a...

Rhino-stas Galmed 0,1%...

Nosní sprej s okamžitým účinkem na zmírnění a...

Moje lékárna - Hroznový...

Doplněk stravy – pastilky z hroznového cukru s...

Navíc ani korunu!

Výrobky Moje lékárna - Testováno na kvalitu

Podívejte se na naši novou TV reklamu

 

Dárkový poukaz