193

Dny paměti

17.9.2017

Projekt na podporu včasného záchytu poruch paměti

Trápí Vás či Vaše blízké zapomnětlivost? Informujte se BEZPLATNĚ o možnostech diagnostiky Alzheimerovy choroby, jejích příznacích a možnostech léčby.

 

Navštivte DNY PAMĚTI v MOBILNÍCH PORADNÁCH v:

  • OC FUTURUM OSTRAVA
  • OC NISA LIBEREC
  • OC FLORA ATRIUM PRAHA
  • NA PŘÍSTUPOVÉ TERASE OD TESCO BRNO (DORNYCH)

KDY? 22. - 23. 9. 2017 od 10 - 18 hod.

 

Alzheimerova choroba je nejčastější příčinou demence, která podle posledních odhadů postihuije v ČR více než 140 000 občanů. Léčena je přitom méně než čtvrtina pacientů. Právě zapomínání je jedním z příznaků počínající Alzheimerovy choroby. Odlišit zapomínání, které je znakem nemoci od "normálního" zhoršování paměti, pomáhá projekt DNY PAMĚTI České alzheimerovské společnosti ve spolupráci se sdružením lékáren Moje lékárna.

Pokud Vás problémy s pamětí trápí a z nejrůznějších důvodů nemůžete najít pomoc u svého praktického lékaře, můžete si nechat BEZPLATNĚ vyšetřit paměť v lékárnách sdružení Moje lékárna, které jsou označeny žlutou samolepkou Vyšetření paměti. Aktuální seznam všech kontaktních míst naleznete na stránkách České alzheimerovské společnosti ZDE.

Projekt pomáhá nejen lidem pociťujícím problémy s pamětí, ale i rodinám, které již aktuálně pečují o své blízké s demecí, tak i těm, kteří sledují změny paměti u svých blízkých či sami mají obavu z dědičnosti demence.

Co dělat? Důležitá jsou také opatření, jež můžeme podniknout sami. Pravidelná tělesná aktivita, nutričně vyvážená strava, přiměřená hmotnost, omezení užívání prášků na uklidnění a na spaní, které při dlouhodobém užívání mohou přivodit závislost i zhoršení paměti a dalších mozkových funkcí. Velmi důležité je také trénování paměti a mozku, učení se novým věcem a také využívání rezervní kapacity mozku. Například tím, že obvyklé činnosti občas budeme dělat jinak - zuby si vyčistíme levou rukou, půjdeme do práce úplně jinou trasou, rutinní záležitost zkusíme dělat poslepu. 

Neříkejme, že ke stáří zapomínání prostě patří. Včasná diagnóza může podstatně změnit kvalitu Vašeho života!

 


Aktuality

17. 9. 2017

Dny paměti

16. 9. 2017

Inkontinence moči

Aktuality v Mojí lékárně

14. 9. 2017

TV reklama - ZÁŘÍ 2017

22. 3. 2017

Prohlášení

Doporučujeme

Moje lékárna -...

Lactobacilky pro děti s příchutí...

Vibovit DINO 50 želé...

VibovitDINO obsahující vitamíny a minerály je...

Moje lékárna - B komplex...

Přispívá: k normálnímu energetickému...

Moje lékárna Silymarin...

Doplněk stravy s náhradním sladidlem – rostlinný...

Navíc ani korunu!

Výrobky Moje lékárna - Testováno na kvalitu

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

mojeplazma.cz - darujte krevní plazmu