184

Novinky

|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|Následující »
20. 9. 2016
Aktuální pohled na diabetes 2. typu
Prevalence diabetu mellitu (DM; úplavice cukrová, cukrovka) se celosvětově každým rokem zvyšuje. Podle nejaktuálnějších údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) se v České republice (ČR) s diagnózou DM v roce 2013 léčilo téměř 862 tisíc pacientů (8,2 % osob z celé populace ČR). Z toho bylo 59 tisíc diabetiků 1. typu a 790 tisíc diabetiků 2. typu.
12. 9. 2016
Angína – akutní zánět mandlí
Ač je angína obecně považována za banální onemocnění a během života ji prodělal téměř každý z nás, není radno ji podceňovat. Není-li vůbec nebo vhodně léčena, ohrožuje pacienta závažnými komplikacemi.
6. 9. 2016
TV reklama
V období od 8. 9. - 30. 9. 2016 můžete zhlédnout v rámci ZÁŘIJOVÉ televizní kampaně nový 20s reklamní spot. Tento spot můžete rovněž vidět na kanálech největších komerčních televizí.  
31. 8. 2016
TV reklama - ZÁŘÍ 2016
V období od 8. 9. - 30. 9. 2016 můžete zhlédnout v rámci ZÁŘIJOVÉ televizní kampaně nový 20s reklamní spot. Tento spot můžete rovněž vidět na kanálech největších komerčních televizí.
22. 7. 2016
TV kampaň GS Dormian Rapid
Ve spolupráci s Green-Swan Pharmaceuticals CR, a.s. proběhla v termínu od 17. července do 31. července 2016 TV kampaň zaměřená na produkt GS Dormian Rapid 20 cps.
10. 7. 2016
Lekce jógy
Slovo jóga pochází původně ze sanskrtu a znamená sjednocení nebo spojení. Dnes se však používá především jako označení tělesného cvičení, přitom se za ním ukrývá daleko víc než jen to. Je to disciplína, která se snaží nejen o fyzickou, ale i duševní a spirituální rovnováhu člověka. Jejím cílem je osvobození ducha od materiálních tužeb a pochopení svého univerzálního já. Díky ní se zbavíme falešného ega a na konci své cesty nalezneme osvobození.
5. 7. 2016
Po stopách českých šlechticů
Český Krumlov, Lednice nebo Karlštejn. To jsou jedny z nejnavštěvovanějších památek v České republice. My pro vás ale máme tipy na méně známé hrady a zámky, které přesto stojí za to navštívit. Uvidíte, jaké zapomenuté poklady ukrývá naše země.
30. 6. 2016
Analýza nakaženého klíštěte zachránila zdraví dvouletému dítěti.
Společnost Elisabeth Pharmacon letos na začátku června zachytila v klíštěti odstraněného z hlavy dvouletého dítěte 50 mil. baktérií Anaplasma phagocytophilum (dříve ehrlichie). Dítě do několika dnů dostalo horečky a muselo být svěřeno do péče dětských lékařů, kteří mohli díky rozboru klíštěte zahájit přesnou antibiotickou léčbu.
27. 6. 2016
Moje lékárna podporuje Doplněk pro život
Sdružení lékáren Moje lékárna podporuje sociální projekt Doplněk pro život. Od května si můžete na našem e-shopu zakoupit módní doplňky, které pomáhají, a vyzvednout si je ve vybraných lékárnách. Co je to Doplněk pro život a komu pomáhá? Tento sociální projekt dává možnost přivýdělku lidem, kteří nemohou docházet do zaměstnání. Jedná se především o matky handicapovaných dětí, jejichž ratolesti vyžadují celodenní péči.
22. 6. 2016
Síla meduňky lékařské
Meduňka lékařská, slovensky medovka lekárska, je vytrvalá vysoká rostlina, která může dorůst až 150 centimetrů. Její květy jsou bílé, vzácně pak růžové, žlutobílé či bleděmodré, a můžeme je vidět každý rok mezi červnem a srpnem. Co nám meduňku silně charakterizuje, jsou její listy, které mají příjemnou vůni po citrónu. Běžně v přírodě ji můžeme spatřit ve Středozemí a Přední Asii, u nás pak v pěstírnách či zahradách, nebo v případě, že zplaní do přírody.
14. 6. 2016
Osteoporóze lze předejít
Osteoporóza neboli řídnutí kostí postihuje zejména ženy. Jak se lze této nemoci bránit, nám prozradili dva odborníci (osteolog a gynekolog), kteří se s ní ve svých ordinacích potkávají nejčastěji.
8. 6. 2016
Trápí vás křečové žíly?
Křečové žíly, odborně varixy, jsou vakovitá rozšíření žil spojená s narušením normální funkce jejich stěny. Nejčastěji se objevují na dolních končetinách, kde jsou součástí obrazu tzv. žilní insuficience (nedostatečnosti) projevující se otoky, bolestí, křečemi, pocity mravenčení a tíhy nohou, nebo dokonce opakujícími se záněty žil či bércovými vředy.
2. 6. 2016
Interview se zpěvákem Martinem Chodúrem
Mnozí si jej pamatují jako vítěze soutěže Česko Slovensko hledá Superstar. Od té doby ale uplynulo již dlouhých sedm let, za které se toho Martinu Chodúrovi podařilo opravdu mnoho. Vydal tři desky, pravidelně koncertuje a kritici ho po zásluze nazývají jedním z nejvšestrannějších zpěváků v Česku. Přesto se mu jeden z největších úspěchů podařil až letos v lednu. S partnerkou Ivonou se jim narodil syn Martínek.
24. 5. 2016
Prevence – naše právo i povinnost
Prevenci v medicíně lze definovat jako předcházení vzniku nemoci nebo zpomalení jejího dalšího rozvoje a oddálení jejích projevů. Podle zákona o zdravotních službách č. 372/2011 Sb. se jedná o péči, jejímž účelem je včasné vyhledávání faktorů, které jsou v příčinné souvislosti se vznikem nemoci nebo zhoršením zdravotního stavu, a provádění opatření směřujících k odstraňování nebo minimalizaci vlivu těchto faktorů a předcházení jejich vzniku.
16. 5. 2016
Léčba alergie a astmatu
Na trhu je široká paleta léčiv, která se užívají buď dlouhodobě, nebo až při vzniku akutních obtíží. Před zahájením léčby by měly být provedeny alergologické testy (např. podáním vybraných alergenů na kůži) a další speciální vyšetření (např. měření plicních funkcí) k určení tíže onemocnění…
11. 5. 2016
Bezlepková dieta
Zatímco dříve byla intolerance lepku brána jako cosi zvláštního, dnes už bezlepkovou dietu dodržuje kde kdo a ke všemu dobrovolně. Pekárny začaly nabízet pečivo bez lepku a známkou kvality se stalo označení gluten free. Jak to, že se pohled na lepek během poměrně krátkého období tak radikálně změnil?
5. 5. 2016
Jak polapit slunce
Bohužel většina lidstva něco takového říci nemůže a obzvláště nám Středoevropanům se o podobném štěstí může jen zdát. Možná se ptáte, proč by po nějakém kousku země kdesi na jihu Francie měl toužit člověk zhýčkaný mlékem a strdím? Věřte, že důvodů je nespočet a kdo se tam vydá, potvrdí, že nelze než rezignovat a kráse Provence podlehnout.
30. 4. 2016
Moje lékárna podpoří Doplněk pro život
Připravujeme spolupráci mezi Mojí lékárnou a sociálním projektem Doplněk pro život. Projekt Doplněk pro život zapojuje sociálně vyloučené lidi (například handicapované nebo matky handicapovaných dětí), kteří nemohou chodit do práce. Z domova šijí originální ručně vyráběné společenské motýlky, ke kterým je vždy přiložen životní příběh autorky. Motýlek s příběhem je zabalený do krabičky v designu daného doplňku. Z každého prodaného doplňku jde polovina ze zisku přímo do rukou těchto lidí.
26. 4. 2016
Moje imunita
Lidská imunita obecně představuje obranu našeho organismu proti všemu „cizímu“, např. virům, mikrobům, parazitům, ale také našim vlastním (např. nádorovým) buňkám. Z historického hlediska je imunita stará jak život sám a i když organismy nemají bílé krevní buňky, mají určité stupně imunity. Imunitní „systém“ nacházíme prakticky u všech organismů, od bezobratlých přes hmyz až k obratlovcům.
21. 4. 2016
Přivítejte začátek běžecké sezóny
Zima za sebou už zavřela vrátka, ale léto zatím pořád ještě dřímá. Nastává jedno z nejkrásnějších období roku – jaro. Právě to je ideálním časem pro první výběh letošního roku. Ať už jste zkušený mazák, nebo úplný začátečník, máme pro vás pár tipů, jak si začátek běžecké sezóny užít co nejvíc.
|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|Následující »

 Novinky můžete odebírat přes RSS.

Aktuality v Mojí lékárně

6. 9. 2016

TV reklama

31. 8. 2016

TV reklama - ZÁŘÍ 2016

Doporučujeme

APRICARC B17 s meruňkovým...

Rakytník a reishi podporují přirozenou...

Moje lékárna - Vitamin C...

Přispívá k udržení normální funkce imunitního...

Moje lékárna - Cerutin,...

Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro...

Ladival mléko pro norml....

Obsahuje vysoce účinné antioxidanty a zklidňující...

Navíc ani korunu!

Výrobky Moje lékárna - Testováno na kvalitu

Doplněk pro život

Ortho Help Collagen 150 kapslí

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu