187

Coldrex® Junior Citron horký nápoj 10 sáčků

Výrobce: GlaxoSmithKline
Typ:
Nákupem toho produktu získáte: 2 body
Cena obvyklá*:
132,- Kč s DPH
Vaše cena:
119,40 Kč s DPH
SUKL: 0105920
PDK: 8590335005570
Účinná látka:
Paracetamol, kombinace kromě psycholeptik
počet kusů  

Popis:
PŘÍBALOVÁ INFORMACE - INFORMACE PRO UŽIVATELE COLDREX JUNIOR CITRON prášek pro perorální roztok Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum, Acidum ascorbicum Přečtětě si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje. Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. • Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu. • Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu. • Pokud se u Vašeho dítěte vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. • Pokud se do 3 dnů nebude Vaše dítě cítit lépe nebo pokud se mu přitíží, musíte se poradit s lékařem. Co naleznete v této příbalové informaci: 1. Co je Coldrex Junior citron a k čemu se používá 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Coldrex Junior citron užívat 3. Jak se Coldrex Junior citron užívá 4. Možné nežádoucí účinky 5. Jak přípravek Coldrex Junior citron uchovávat 6. Obsah balení a další informace 1. Co je Coldrex Junior citron a k čemu se používá Coldrex Junior Citron je lék proti chřipce a nachlazení určený pro děti ve věku od 6 do 12 let, který obsahuje tři léčivé látky:  paracetamol: lék proti bolesti, který zároveň snižuje tělesnou teplotu při horečce,  fenylefrin-hydrochlorid: dekongestant (látka snižující překrvení nosní sliznice) ze skupiny sympatomimetik, který uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny a tím pomáhá ulehčit dýchání,  kyselinu askorbovou (vitamín C): obvyklou složku léků proti chřipce a nachlazení, která je obsažená v léku kvůli tomu, aby pomohla nahradit vitamín C, jehož množství může být v počátečních stádiích chřipky a nachlazení nedostatečné. Vašemu dítěti poskytuje rychlé zmírnění příznaků chřipky a nachlazení, zahrnující horečku, třesavku, ucpaný nos, bolest hlavy, bolest svalů i kloubů, bolest v krku, zánět vedlejších nosních dutin a s ním spojenou bolest. Léčivé látky v přípravku Coldrex Junior citron nezpůsobují ospalost.Pokud se do 3 dnů Vaše dítě nebude cítit lépe nebo pokud se mu přitíží, musíte se poradit s lékařem. 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Coldrex Junior citron užívat DŮLEŽITÉ Pamatujte si:  Coldrex Junior Citron obsahuje paracetamol. Nepodávejte tento lék s žádným dalším lékem obsahujícím paracetamol.  Nepodávejte tento přípravek bez doporučení lékaře, pokud má Vaše dítě jaterní onemocnění.  Coldrex Junior Citron obsahuje i dekongestant (látka snižující prokrvení nosní sliznice). Nepodávejte tento lék s dalšími léky, které se používají na zmírnění chřipky, nachlazení nebo překrvení nosní sliznice (ucpaného nosu).  Nesmíte překročit uvedenou dávku. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.  Coldrex Junior Citron není určený k dlouhodobé léčbě. Nepodávajte Coldrex Junior Citron jestliže:  je Vaše dítě alergické na paracetamol, fenylefrin-hydrochlorid, kyselinu askorbovou (vitamín C) nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6),  má Vaše dítě některý z následujících zdravotních problémů: závažné onemocnění jater nebo žloutenku, závažné zvýšení krevního tlaku, zvýšený nitrooční tlak (zelený zákal), závažnou hemolytickou anémii (chudokrevnost z rozpadu červených krvinek), užívá nebo užívalo během posledních dvou týdnů léky zvané inhibitory monoaminooxidázy (léky k léčbě deprese). Při užívání přípravku Coldrex Junior Citron je třeba zvláštní opatrnosti jestliže:  má Vaše dítě (nebo dospělý, pokud by přípravek užíval) některý z následujících zdravotních problémů: onemocnění jater nebo ledvin, vysoký krevní tlak, zvýšenou činnost štítné žlázy, cukrovku, onemocnění srdce, průduškové astma, feochomocytom (nádor dřeně nadledvin), zbytnění prostaty, onemocnění krevních cév jako je Raynaudův fenomén (projevující se jako bolest prstů na rukou nebo nohou v důsledku chladu nebo stresu) nebo onemocnění postihující cévy mozku, deficit glukózo-6-fosfát dehydrogenázy (nedostatek určitého enzymu) nebo hemolytickou anémii, nebo užívá tzv. tricyklická antidepresiva (léky proti depresi), betablokátory (léky na snížení krevního tlaku a zpomalení srdeční činnosti), nebo jiné léky k léčbě vysokého krevního tlaku, srdeční glykosidy (digoxin), warfarin (ke snížení krevní srážlivosti), psychostimulancia (látky stimulující centrální nervový systém) nebo léky snižující chuť k jídlu. Pokud Vaše dítě trpí některým z výše uvedených onemocnění, musíte se opřed užíváním přípravku Coldrex Junior Citron vždy poradit s lékařem.  Pacienti s nesnášenlivostí fruktózy by tento přípravek neměli užívat. Upozornění a opatření Nepoužívejte Coldrex Junior Citron s dalšími léky proti nachlazení nebo dekongestanty ani s dalšími léky, které obsahují paracetamol. Užívání přípravku s jakýmikoli souběžně užívanými léky je možné pouze po konzultacis lékařem, neboť riziko postižení jater působením paracetamolu je zvýšené při současném užívání jiných léků, které mohou způsobovat poškození jater nebo léků indukujících jaterní mikrosomální enzymy, např. některé léky proti epilepsii. Při současném užívání s metoklopramidem nebo domperidonem (k léčbě pocitu na zvracení a zvracení) nebo cholestyraminu (k léčbě vysoké hladiny cholesterolu v krvi) může dojít k ovlivnění vstřebávání paracetamolu. Fenylefrin obsažený v přípravku může při kombinaci s některými léky proti depresi nebo betablokátory (léky na snížení krevního tlaku a zpomalení srdeční činnosti) způsobit zvýšení krevního tlaku nebo výskyt srdečních nežádoucích účinků. Při společném užívání se srdečními glykosidy (např. digoxinem) může dojít ke zvýšení rizika nepravidelného srdečního rytmu nebo srdeční příhody. Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které vaše dítě užívá, které v nedávné době užívalo nebo které možná bude užívat. To se týká i léků, které jsou dostupné bez lékařského předpisu. Přípravek Coldrex Junior Citron s jídlem a pitím Přípravek je určený pro děti, pokud by však přípravek užíval dospělý, nesmí je užívat bez doporučení lékaře, pokud má problémy s požíváním alkoholu. Během užívání přípravku Coldrex Junior Citron se nesmí konzumovat alkoholické nápoje. Přípravek se může podávat nezávisle na jídle. Užívání po jídle může vést ke sníženému účinku paracetamolu. Těhotenství, kojení a plodnost Přípravek je určen pro děti. Z bezpečnostních důvodů však uvádíme i informace týkající se těhotenství a kojení: Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo těhotenství plánujete, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat. Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů Přípravek je určen pro děti. Pokud by však přípravek užíval dospělý, uvádíme následující informaci: Přípravek Coldrex Junior Citron může způsobovat závratě. Pokud se závratě vyskytnou, nesmíte řídit dopravní prostředky ani obsluhovat stroje. Coldrex Junior Citron obsahuje sacharózu a sodík Přípravek obsahuje 1,862 g sacharózy v jedné dávce. To je nutno vzít v úvahu u pacientů s cukrovkou. Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se s ním dříve, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Přípravek obsahuje 56,43 mg (= 2,45 mmol) sodíku. To je nutno vzít v úvahu u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku. 3. Jak se Coldrex Junior citron užívá Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.Vysypte obsah sáčku do sklenice nebo do šálku a přelijte horkou vodou (přibližně 125 ml). Míchejte, dokud se prášek nerozpustí. Přidejte studenou vodu a podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem. Teplý nápoj podejte dítěti. Děti od 6 do 12 let: Doporučená dávka je 1 sáček každých 4-6 hodin dle potřeby. Minimální interval 4 hodiny mezi dávkami je třeba dodržovat. Maximální denní dávka je 4 sáčky v průběhu 24 hodin. Maximální délka léčby bez konzultace s lékařem je 3 dny. Pokud příznaky přetrvávají, kontaktujte lékaře. Děti mladší než 6 let: Přípravek se nepodává dětem mladším než 6 let. Jestliže jste užila(a) více přípravku Coldrex Junior citron, než jste měl(a) V případě předávkování vyhledejte ihned lékaře nebo nejbližší zdravotnické zařízení a řekněte přesné množství, jaké dítě požilo. Vezměte s sebou balení přípravku a tuto příbalovou informaci. Předávkování paracetamolem může způsobit vážné poškození až selhání jater. V případě předávkování je nezbytná okamžitá lékařská pomoci, i když nejsou přítomny žádné příznaky předávkování. Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Coldrex Junior citron Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku. Neužívejte více než 1 dávku v průběhu 4 hodin. 4. Možné nežádoucí účinky Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí projevit u každého. Nežádoucí účinky jsou při užívání doporučených dávek vzácné a mají obvykle mírný průběh. - Při užívání paracetamolu (jedna z léčivých látek přípravku Coldrex Junior Citron) se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky (seřazeny dle četnosti výskytu): Vzácné (možnost se objevit u 1-10 pacientů z 10 000): alergické reakce (zahrnující vyrážku, svědění, kopřivku, pocení, obtíže s dýcháním nebo polykáním v důsledku otoku rtů, jazyka, hrdla nebo obličeje), Stevens-Johnsonův syndrom (závažná kožní reakce), změny krevního obrazu, porucha funkce jater, jaterní selhání, žloutenka, bolest břicha, závrať, malátnost, otoky, poruchy vidění, průjem, nevolnost (pocit na zvracení), zvracení, třes, bolest hlavy, krvácení, anafylaktická reakce, horečka, deprese, zmatenost, halucinace, bronchospasmus (zúžení průdušek). - Při užívání fenylefrinu (jedna z léčivých látek přípravku Coldrex Junior Citron) se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky (seřazeny dle četnosti výskytu): Vzácné (možnost výskytu u 1-10 pacientů z 10 000): rozšíření zorniček (mydriáza), akutní zvýšení nitroočního tlaku (glaukomový záchvat), pocit bušení na srdci, zvýšení srdeční frekvence, alergická reakce (kožní vyrážka, kopřivka), bolest při močení, močová retence (zadržování moči v močovém měchýři). Velmi vzácné (možnost výskytu u méně než 1 pacienta z 10 000): bolest hlavy, závrať, nespavost, nervozita, zvýšení krevního tlaku, pocit na zvracení, zvracení, průjem, poruchy vidění. Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. 5. Jak Coldrex Junior citron uchovávat Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí. Coldrex Junior Citron uchovávejte při teplote do 25 °C. Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce a sáčku. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny. Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí. 6. Obsah balení a další informace Co Coldrex Junior Citron obsahuje Léčivými látkami jsou: Paracetamolum 300 mg Phenylephrini hydrochloridum 5 mg Acidum ascorbicum 20 mg Pomocnými látkami jsou: Sacharóza, kyselina citronová, dihydrát citronanu sodného, sušený kukuřičný škrob, citronové aroma, natrium-cyklamát, sodná sůl sacharinu, barvivo kurkumin (E100) a koloidní bezvodý oxid křemičitý. Jak Coldrex Junior Citron vypadá a co obsahuje toto balení Coldrex Junior Citron je bílý až světle žlutý prášek pro perorální roztok s citronovou vůní. Dodává se v jednodávkových sáčcích. Jeden sáček obsahuje 3 g prášku. Sáčky jsou baleny po 1, 3, 5, 10 nebo 12 kusech v krabičce. Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce Držitelem rozhodnutí o registraci je GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Velká Británie Výrobcem je SmithKline Beecham, S.A., Alcala de Henares, Madrid, Španělsko Další informace o tomto přípravku získáte u místního zástupce držitele rozhodnutí o registraci: GlaxoSmithKline s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4Telefon: 222 001 208 Fax: 222 001 555 Tato příbalová informace byla naposledy revidována: 23.7.2014
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Produkt se dále nachází v těchto kategoriích:

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek

Navíc ani korunu!

Výrobky Moje lékárna - Testováno na kvalitu

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu